Pomoc:Jak edytować stronę

Z Encyklopedia Nowoczesnego Survivalu
Wersja z dnia 10:45, 23 lip 2011 autorstwa Admin (dyskusja | edycje) (Utworzył nową stronę „Poniżej znajdziesz kilka najważniejszych informacji o tym, jak łatwo i wygodnie tworzyć i edytować artykuły w Encyklopedii Nowoczesnego Survivalu. Najważniejsza...”)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Poniżej znajdziesz kilka najważniejszych informacji o tym, jak łatwo i wygodnie tworzyć i edytować artykuły w Encyklopedii Nowoczesnego Survivalu.

Najważniejsza rzecz to formatowanie tekstu, czyli kursywy i wytłuszczenia. Kursywę otrzymujesz ''w ten sposób'' (otaczamy słowo dwoma apostrofami -- nie cudzysłowiem!) co daje taki rezultat. Wytłuszczenie robi się podobnie, dodając jeszcze jeden apostrof, '''czyli tak''' a efekt jest taki.

Aby zrobić przejście do nowego wiersza, trzeba zrobić jedną pustą linijkę. Jedno naciśnięcie Entera nic nie da, trzeba go nacisnąć dwa razy.


Listy mogą być numerowane (z cyferkami) i nienumerowane (z punktami). Numerowane wyglądają tak:

  1. pierwszy element,
  2. drugi element listy,

a otrzymuje się je w następujący sposób:
# pierwszy element
# drugi element.

Listy nienumerowane (z kropkami) wyglądają i działają podobnie:

  • pierwszy element,
  • drugi element listy,

i otrzymuje się je w następujący sposób:
* pierwszy element
* drugi element.


Niesamowicie ważne są też odnośniki do artykułów. Przykładowo, jeśli chcę zrobić link do artykułu o tytule Survival, to słowo to otaczam podwójnymi nawiasami kwadratowymi, o tak: [[survival]]. Czasem trzeba użyć w zdaniu innej formy tego słowa, np. survivalu, wtedy robi się to tak: [[survival|survivalu]] (najpierw tytuł artykułu, potem słowo w odpowiedniej formie, wcale nie musi być to tytuł artykułu). Można też wstawić odnośnik do nowoczesnego survivalu wpisując [[nowoczesny survival|nowoczesnego survivalu]]. Tytuł artykułu wcale nie musi składać się z jednego wyrazu.