Edytujesz Klęski żywiołowe

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Uwaga: Nie jesteś zalogowany. Jeśli wykonasz jakąkolwiek zmianę, Twój adres IP będzie widoczny publicznie. Jeśli zalogujesz się lub utworzysz konto, Twoje zmiany zostaną przypisane do konta, wraz z innymi korzyściami.

Edycja może zostać wycofana. Porównaj ukazane poniżej różnice między wersjami, a następnie zapisz zmiany.
Aktualna wersja Twój tekst
Linia 9: Linia 9:
 
* obfite opady [[deszcz]]u, [[grad]].
 
* obfite opady [[deszcz]]u, [[grad]].
  
Klęska żywiołowa najczęściej wywiera destrukcyjny wpływ na środowisko życia człowieka, w szczególności ze względu na uszkodzenia w infrastrukturze, np. wstrzymanie dostaw [woda|wody] ze względu na brak prądu lub zniszczenie jej ujęć czy wodociągu.
+
Klęska żywiołowa najczęściej wywiera destrukcyjny wpływ na środowisko życia człowieka, w szczególności ze względu na uszkodzenia w infrastrukturze. Przyroda bowiem (w dłuższej perspektywie) jest w stanie bez kłopotu zregenerować się po uszkodzeniach wywołanych przez żywioły.
 
 
Przyroda (w dłuższej perspektywie) jest w stanie bez kłopotu zregenerować się po uszkodzeniach wywołanych przez żywioły.
 
  
 
[[Kategoria:Klęski żywiołowe]] [[Kategoria:Zagrożenia]]
 
[[Kategoria:Klęski żywiołowe]] [[Kategoria:Zagrożenia]]

Wkład na Encyklopedia Nowoczesnego Survivalu jest udostępniany na licencji Creative Commons – za uznaniem autora, bez użycia komercyjnego, na tych samych zasadach (szczegóły w ENS:Prawa autorskie). Jeśli nie chcesz, żeby Twój tekst był dowolnie zmieniany przez każdego i rozpowszechniany bez ograniczeń, nie umieszczaj go tutaj.
Zapisując swoją edycję, oświadczasz, że ten tekst jest Twoim dziełem lub pochodzi z materiałów dostępnych na warunkach domeny publicznej lub kompatybilnych. PROSZĘ NIE WPROWADZAĆ MATERIAŁÓW CHRONIONYCH PRAWEM AUTORSKIM BEZ POZWOLENIA WŁAŚCICIELA!

Anuluj Pomoc w edycji (otwiera się w nowym oknie)