Zapasy wody

Z Encyklopedia Nowoczesnego Survivalu
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Zapasy wody to sposób na poradzenie sobie z krótkimi przerwami w zaopatrzeniu w wodę. Korzystne jest posiadanie w domu takiego zapasu, oraz własnego źródła wody.

Absolutnym minimum jest posiadanie zapasu wody w ilości 2 litrów dziennie na osobę. To minimalna ilość wody niezbędna do picia i przygotowywania posiłków. W dłuższym okresie, taka ilość może być niewystarczająca.

Znacznie lepiej jest posiadać zapas wody w ilości co najmniej 5 litrów na osobę na dzień, co pozwoli również na zachowanie minimum higieny (mycie ciała, zmywanie naczyń).

Spis treści

[edytuj] Przechowywanie zapasu wody

[edytuj] Nadziemne zbiorniki

Na działce można zorganizować nadziemny (powierzchniowy) zbiornik wody, pod postacią na przykład basenu kąpielowego, stawu lub oczka wodnego.

Woda z takiego zapasu może w niektórych przypadkach wymagać uzdatnienia, np. oczyszczenia i dezynfekcji. W przeciwnym wypadku będzie się nadawać jedynie do niektórych celów gospodarczych (np. do spłukiwania w toaletach).

Taki zapas wody nie jest chroniony np. przed skażeniem chemicznym albo opadem radioaktywnym.

Korzystne jest posiadanie takiego zapasu wody, który umożliwi np. podlewanie ogrodu.

[edytuj] Podziemne zbiorniki

Możliwe jest przechowywanie dużych ilości wody w podziemnych zbiornikach (np. starym szambie), albo zakopanych beczkach lub paletopojemnikach.

[edytuj] Butelki PET

[edytuj] Większe zbiorniki

[edytuj] Gromadzenie deszczówki

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia