Pomoc:Tworzenie stron

Z Encyklopedia Nowoczesnego Survivalu
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Są dwie wygodne metody tworzenia nowych stron w Encyklopedii Nowoczesnego Survivalu.

Tworzenie nowej strony, która już jest gdzieś potrzebna[edytuj]

Chodzi o nieistniejące strony, do których ktoś dodał odnośnik w innym, napisanym wcześniej artykule. Listę takich stron znajdziesz tutaj, posortowaną od tych, które są najpotrzebniejsze.

Kliknięcie na którąś ze stron z listy, albo z poziomu artykułu, w którym znajdziesz link w kolorze czerwonym (do nieistniejącej strony), od razu otwiera pole do tworzenia nowego artykułu.

Tworzenie nowej strony, do której nikt nie stworzył odnośnika[edytuj]

W takim przypadku należy wyszukać w wyszukiwarce tytuł nowej strony i kliknąć w czerwony odnośnik w komunikacie Utwórz stronę (...) na tej wiki..

Dobre praktyki tworzenia nowych stron[edytuj]

Zanim stworzysz nową stronę, sprawdź, czy na liście stron potrzebnych już taka się nie znajduje. Może się okazać, że stworzysz stronę warzywo zamiast potrzebnej strony warzywa.

Jeśli na liście stron potrzebnych znajduje się strona o szerszej tematyce (np. chcesz napisać artykuł o zapalniczkach żarowych, a na liście jest wymieniony nieistniejący artykuł o zapalniczkach), warto zrobić co następuje:

  1. stworzyć stronę o tematyce bardziej ogólnej, choćby miała zawierać tylko kilka zdań (w tym przykładzie -- stronę o zapalniczkach),
  2. na stronie podać listę bardziej szczegółowych artykułów, tworząc od razu do nich odnośniki (w tym przykładzie -- o zapalniczkach żarowych, benzynowych, gazowych) -- tym sposobem system będzie wiedzieć, że potrzebne są takie szczegółowe artykuły,
  3. stworzyć nowy artykuł o tematyce szczegółowej (czyli ten o zapalniczkach żarowych).

Tym sposobem w ENS powstaną 2 artykuły i lista kolejnych artykułów do napisania, co znacząco ułatwi pracę innym osobom.